آپ وب

دوره آموزشی مقابله با حملات Phishing و Whaling

دوره آموزشی مقابله با حملات Phishing و Whaling

چگونه در مقابل با این حملات مقابله کنیم ؟؟

ارائه شده توسط وب سایت آپ وب

با سلام به همراهان همیشگی وب سایت آپ وب این بار با شما هستیم با دوره آموزشی مقابله با حملات Phishing و Whaling لطفا برای آشنایی با این نوع حنلات و آشنایی بیشتر با این دوره با ما همراه باشید.

در ابتدا توضیحی در باره این نوع حملات داشته باشیم :

حملات phishing :

حملات phishing برای بدست آوردن اطلاعات مهم و حساس مانند نام کاربری، پسورد و اطلاعات حساب بانکی طراحی می شوند. این حملات اغلب خود را به عنوان یک نهاد معتبر و قابل اعتماد در یک ارتباط الکترونیکی معرفی می کنند که براساس محاسبات انجام شده توسط Microsoft میزان خسارت های مالی وارد شده توسط این نوع حملات به 5 بیلیون دلار امریکایی می رسد.حملات phishing معمولا از طریق e-mail spoofing (کلاهبرداری از طریق ایمیل) و یا پیام رسانی های فوری کاربران را اغوا کرده و با ارائه یک صفحه جعلی از صفحات تحت وب شبکه های اجتماعی مانند Facebook ،Twiter ،Yahoo ، Instagram و یا صفحات بانک های معتبر از کاربران درخواست می شود اطلاعات شخصی خود را وارد نمایند که به محض وارد کردن اطلاعات هکر آنها را دریافت می کند.

حملات Whaling :

این حمله برای فریب دادن افراد با موقعیت شغلی رده بالا طراحی شده است که هکر با طراحی صفحات جعلی و یا ایمیل های scam سعی در دزدیدن اطلاعات این افراد دارد. این صفحات و ایمیل های جعلی معمولا دارای اطلاعاتی از قبیل، حکم حقوقی، شکایت مشتری و یا مسئله اجرایی میباشد. ایمیل های جعلی whaling scam تحت عنوان فوری و خیلی مهم در زمینه کسب و کار از یک ارگان معتبر به این افراد رده بالا ارسال می شود و بر اساس روش های از قبل طراحی شده توسط هکر اقدام به فریب دادن و دزیدن اطلاعات میکند این نوع حمله نیز از تکنیک دیگری تحت عنوان احضاریه مدیران ارشد استفاده می کند. هکر با فرستادن یک ایمیل با موضوع احضاریه که متن نامه آن جعل شده متن احضاریه رسمی (FBI) Federal Bureau of Investigation می باشد به همراه یک لینک ارسال می شود و از مدیران قربانی خواسته می شود که جهت مشاهده متن احضاریه باید اقدام به نصب یک نرم افزار خاص کنند.

 

وب سایت آپ وب دوره آموزشی به صورت ویدئو تهیه کرده است که شما می توانید این دوره را که در مورد حملات ذکر شده در بالا ( دوره آموزشی مقابله با حملات Phishing و Whaling ) می باشد را به صورت کاملا رایگان دانلود کنید.

لینک دانلود آموزش

دیدگاه‌ها (0)