آپ وب

دانلود آموزش صفر تا صد جاوا برای افراد مبتدی

دانلود آموزش صفر تا صد جاوا برای مبتدیان

بهترین آموزش موجود برای افراد تازه کار

ارائه شده توسط وب سایت آپ وب

معرفی زبان جاوا به صورت مختصر :

زبان جاوا در سال 1991 ایجاد شد و در ابتدا Oak نام گرفت پیدایش آن از پروژه ای به نام Green منشا گرفت که زیر نظرJames Gosling و با هدف اتوماسیون وسایل خانگی دنبال می شد و Oak را در برنامه ریزی این دستگاه ها به عنوان زبانی قدرتمند به کار گرفتند

زبان جاوا در سال 1991 ایجاد شد و در ابتدا Oak نام گرفت. پیدایش آن از پروژه ای به نام Green منشا گرفت که زیر نظرJames Gosling و با هدف اتوماسیون وسایل خانگی دنبال می شد. و Oak را در برنامه ریزی این دستگاه ها به عنوان زبانی قدرتمند به کار گرفتند. ولی تا سال 1994 این پروژه در ناامیدی دنبال می شد تا اینکه این تیم توسعه پس از تغییر رویه اینترنت را در اهداف کار خود گنجاند.

Oak به Java تغییر نام داده شد تا بتواند به عنوان نشان تجاری ثبت شود.Netsccap Navigator 0/2 در سپتامبر سال ۱۹۹۵ از این زبان که به صورت Applet، به کار می رفت پشتیبانی کرد و Microsoft در اواخر سال ۱۹۹۵ آن را به کار گرفت.

از آن زمان به بعد توانایی های این زبان رو به فزونی گذاشت.

در سال ۱۹۹۶ شرکت Sun Microsystems نگارش 0/1 ازJava Development Kit را توسعه داد. و سال بعد نگارش 1/1 از JavaBeansپشتیبانی کرد.

در سال ۱۹۹۷ شرکت Sun بر علیه Microsoft شکایت کرد و این شرکت را متهم به نقض توافقنامه مربوط به استفاده از Java درInternet Explorer کرد.

بعد از این سان JDK 2/1 و Swing را که ابزار پیشرفته تری نسبت به (Abstract) Windowing Toolkit AWTبرای ایجاد رابط گرافیکی کاربر(GUI) فراهم می کرد ارایه کرد. در حال حاضر JDK در نگارش 0/5 و با ویژگی های جدیدی در دسترس است.

و با نام Java ۲j(Standard Edition ۲ SE) نیز شناخته می شود.

و….

 

وب سایت آپ وب آموزشی برای افراد مبتدی و تازه کار آماده کرده است که در آن به تمام نکات مهم در زبان برنامه نویسی جاوا و آموزش آن ذکر شده است این آموزش به صورت رایگان به همراهان و بازدید کنندگان سایت آپ وب ارائه شده است.

لینک دانلود آموزش

دیدگاه‌ها (0)